Карлос Насар: Дано ЦСКА вземе титлата

Карлос Насар: Дано ЦСКА вземе титлата

При първа възможност ще отида на стадиона, за да го подкрепя, каза шампионът

Световният и двукратен европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар пожела шампионска титла на любимия си ЦСКА пред „Мач Телеграф“.

„Еуфорията от втората ми европейска титла вече поотмина. Няма как, предстоят нови състезания и трябва да се концентрирам върху тях. И така до олимпиадата. Програмата ми от тренировки и състезания е много наситена и точно поради тази причина не мога да отида на мач на ЦСКА сега. Ето, имах покана да присъствам на двубоя с Ботев Враца на „Васил Левски“, но не успях.

Дано тази година отборът вземе титлата. При първа възможност ще отида на стадиона, за да го подкрепя. Но не знам кога ще е това. Сега тренирам за много важен двубой от Бундеслигата на Германия. Моят клубен отбор Хайнсхайм има решаващ дуел за влизане в Първа Бундеслига срещу Дортмунд тази събота. В петък летя за Германия. След това наред е последната олимпийска квалификиция – в Пукет, Тайланд. Там също ще се опитам да стана първи. Тя е задължителна за участие и там ще са най-добрите в моята категория до 89 кг.“, сподели 31-кратният световен рекордьор във всички възрастови групи в щангите.

Залата за фехтовка в Пловдив ще претъри основен ремонт

Единствената зала в Пловдив, проектирана за фехтовка, е на път да претърпи основен ремонт и да заживее своя нов живот

Повече от 400 млади състезатели по карате-киокушин ще участват в „Световна купа Варна"

437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли ще участват в Световната купа "Варна 2026" на 7 юли, като състезанието е част от 20-ия Международен летен лагер по бойни изкуства

Налбантова си осигури медал в САЩ

Записа трета поредна победа

Асоциацията на българските спортни федерации с призив за спасяване и подкрепа на българския спорт

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) излезе с призив за спасяване и подкрепа на българския спорт заради недостатъчното финансиране на федерациите в бюджета на спорт за 2026 година

Керязов награди бронзовите медалисти от Световната купа по спортна акробатика

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов награди с почетни плакети бронзовите медалисти от Световната купа по спортна акробатика в Бургас Вилиана Костадинова и Кристиян Манолов.

БОК отбеляза международния олимпийски ден

Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева