Карлос Насар: Искам да стана олимпийски шампион поне още веднъж

Карлос Насар: Искам да стана олимпийски шампион поне още веднъж

Той получи наградата си за Спортист на месеца

Олимпийският шампион от Париж 2024 в категория до 89 килограма във вдигането на тежести Карлос Насар и неговият треньор Павел Христов получиха поредните награди за представянето през годината. Насар и Христов бяха избрани за спортист и треньор №1 на месец август и бяха наградени на специална церемония в Пресклуб “България” днес.

Насар получи и наградата си за №1 за февруари, тъй като по-рано през годината той не успя да присъства на церемонията. Неговият треньор Павел Христов също заслужи две две отличия - едното за треньор на месец август, а освен това беше награден и със специална награда за приноса му за развитието на таланта на Карлос Насар, като това признание е било подготвено още през февруари месец.

Насар получи малката “Златна България” с пожелание пътят му занапред да е обсипан със злато.

 

“Със сигурност имам още какво да покажа. Моето желание е да стана поне още веднъж олимпийски шампион. Защото не и трети, и четвърти път. Но едно е да искаш, друго е да можеш, трето е да го постигнеш. Сега целта е Световното първенство в Бахрейн”, каза Насар при получаването на наградата.

Колко тежка е короната на славата? “Сблъсквал съм се и преди с нея и съм падал доста ниско, за жалост. Когато човек не може да превъзмогне тези моменти, той губи човешките си качества. За щастие аз съм преодолял тези неща”.

“Лошото е, че аз си гледам изхвърлянето и изтласкването, но ако продължи това бездействие на федерацията, знаем, че е възможно да се вземе лицензът на федерацията и да не се вземе участие на Световното в Бахрейн, което предстои. Моите остри думи по адрес на Антон Коджабашев са изцяло в професионален план. Просто искам нашата в Българска федерация по вдигане на тежести да дойде човек с визия за нещата и да се върши работата. Заведени са дела, иска да ходим на полиграфи. За периода, в който е на власт, можеше да ме призове за едни изследвания, но съм получил 0 лева от федерацията за подготовка”, добави той.

Кой може да поеме федерацията?: “Виждаме, че има нови кандидатирали се, искам да чуя тяхното решение на проблемите. Моите желания са нашата федерация да върви, стига човек с визия да дойде и да оправи нещата и постоянно да имаме успехи. Ние от няколко години насам нямаме никакво спокойствие.”

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване

Весела Димитрова: Много съм доволна от момичетатa

Старши треньорът на националния ансамбъл по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че е щастлива и много доволна от спечелените два бронзови медала на финалите на отделните уреди на Световното първенство във Франкфурт.

Стилияна Николова със сребро на лента във Франкфурт (ВИДЕО)

Само броени минути, след като завоюва златния медал на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика, Стилияна Николова се пребори и за сребърното отличие във финала на лента

СТРАХОТНА! Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки! (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки на първенството на планетата по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.