Карлос Насар защити европейската си титла със световен рекорд (ВИДЕО)

Карлос Насар защити европейската си титла със световен рекорд (ВИДЕО)

Родният талант "взриви" трибуните на "Арена София"

Карлос Насар защити европейската си титла във вдигането на тежести, с което взриви пълните трибуни на зала "Арена София".

Той спечели титлата с двубой от 391 килограма - 176 в изхвърлянето и 215 в изтласкването и спечели в категория до 89 кг.

Българинът направи 3 успешни опита в първото движение. Първо покори 168 килограма, а след това се справи и с 173 и 176 килограма, като по този начин безапелационно спечели европейската титла с нов световен рекорд за юноши в движението от 176 килограма.

В изтласкването Насар се справи с 208 кг. от първи опит и поведе, но италианецът Антонио Пицолато успя на 210 кг. Последва успешен опит на Карлос Насар с 215 кг. от втори опит и събра актив от отбо 391 килограма. Италианецът Пицолато не успя на 215 от втори опит, опита 222, но и там не успя.

Карлос Насар заяви 224 кг за трети опит. 

Лечева с нова победа в съда за избора на шеф на БОК

Софийският градски съд отново се произнесе в полза на Весела Лечева по едно от делата, подадени срещу избора ѝ за председател на Българския олимпийски комитет (БОК).

Люк Литлър с пореден рекорд в света на дартса

18-годишният британец вече оглавява световната ранглиста

ХК Бяла триумфира над Етър 64 в дербито

“Белите тигрици” са устремени към нова защита на титлата си

Плувните национали на лагер в Бургас

Националните отбори по плуване на България провеждат 20-дневен лагер в „Парк Арена ОЗК“ Бургас, който ще приключи с края на Държавното първенство по плуване в 25-метров басейн на 23 ноември.

Насар отказал 2 млн. долара годишно, за да се състезава за друга държава

В специално интервю за NOVA абсолютният световен шампион във вдигането на тежести Карлос Насар разкрива и каква е най-високата оферта, която е получавал от чужда държава.

Отиде си голямо име в спортната гимнастика

На 91 години почина Светослав Батов - майстор на спорта и заслужил треньор по спортна гимнастика, съобщават от БФ Гимнастика.

Тъжна вест: Почина голям наш треньор

Поклонението пред Светослав Батов ще се състои на 18 ноември

Финал и два полуфинала за България във втория ден на Световното по скокове на батут

Българските състезатели със силно представяне в Испания

Добра новина за Карлос Насар

Щангистът получи премията си