Катрин Тасева все още в позиция за медал в многобоя на СК в София

След всяка едно състезание нещата стават по-добре, убедена е грацията

Катрин Тасева се движи на второ място във временното класиране за многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София след изиграванията си на лента и бухалки. Българката беше доста убедителна днес и получи 21.200 точки на бухалки, а на лента заслужи 18.500 точки.

Така Тасева заема второто място във временното класиране със сбор от 80.150 точки за многобоя. Първото място преди изиграването на последната група, в която са рускините Александра Солдатова и Екатерина Селезньова, държи израелката Линой Ашрам с 80.450 точки. Третото място след изиграването на съчетанията преди последната група заема Никол Зеликман (Израел) със сбор от 78.900 точки.

Другата българка в индивидуалната надпревара Невяна Владинова е седма със 75.900 точки. Грацията ни допусна грешки и на двата уреда, като за изпълнението си на бухалки получи оценка от 17.750 точки, а за това на лента 17.650 точки.

Катрин остана доволна от представянето си във втория ден на надпреварата в зала “Арена Армеец”.

“Имаше малко повече публика и беше малко по-напрегнато. Днес е голямата битка за медал в многобоя, виждам, че след всяка едно състезание нещата стават по-добре. На лента бях малко по-разколебана, но става все по-добре. На лента може би малко темпото натежа малко и трябва да се позабързам. Надявам се оценката да стигне за финал. Госпожата ми каза да се позабързам малко и да играя смело. Нещата вървят в правилна посока, ще станат”, каза пред NOVA Sport Тасева след изпълненията си.

Тя коментира и съчетанието си на бухалки:

“Мисля, че съдиите оценяват реално, направих няколко спасявания. Това е най-трудното ми съчетание и се надявам в неделя да си направя най-трудния елемент. Мисля, че днес показах за какво искам да се боря на бухалки.”

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите