Кирил Георгиев дели първото място на Открито първенство на България по шахмат

Кирил Георгиев дели първото място на Открито първенство на България по шахмат

Сърбинът Бранко Тадич и Кирил Георгиев делят първото място кръг преди края на 34-то Открито първенство на България по шахмат за мъже "Мемориал Георги Трингов" в Пловдив

Сърбинът Бранко Тадич и Кирил Георгиев делят първото място кръг преди края на 34-то Открито първенство на България по шахмат за мъже "Мемориал Георги Трингов" в Пловдив. Тадич и Георгиев имат по 7 точки, следвани от осем шахматисти с по 6,5 точки. Гросмайстор Кирил Георгиев се изравни с Тадич след победа с белите фигури срещу Васил Спасов. Тадич пък направи реми с Пламен Младенов в друга партия от 8-ия кръг. В класирането при жените еднолично води гросмайстор Маргарита Войска с 5,5 точки. Състезателката на Локомотив Пловдив спечели партията си от 8 кръг срещу Иван Семов, докато основните й конкурентки Ива Виденова, Адрияна Николова и Елица Раева загубиха. 

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди