Контадор бе наказан за 2 години заради допинг

Контадор бе наказан за 2 години заради допинг

Испанският колоездач Алберто Контадор бе наказан за две години от Арбитражния съд за спорт (КАС), след като се провали на допинг проба на Тур дьо Франс през 2010 година

Испанският колоездач Алберто Контадор бе наказан за две години от Арбитражния съд за спорт (КАС), след като се провали на допинг проба на Тур дьо Франс през 2010 година.
 
Новината съобщи Международният колоездачен съюз (МКС). Контадор, победител в тура през 2007, 2009 и 2010 година, даде положителна проба за кленбутерол и сега ще загуби последната си титла, която отива в ръцете на Анди Шлек от Люксембург, докато британецът Брадли Уигинс се изкачва на подиума с третото си място. Втори излиза руснакът Денис Меншов.
 
"Отхвърляйки аргументите на защитата, особено твърдението, че кленбутеролът в урината на Контадор е от консумацията на заразено месо, КАС потвърди решението на МКС", споделиха в официално съобщение от Международния колоездачен съюз. От централата обжалваха пред Арбитражния съд за спорт решението на Испанската федерация да оневини Контадор. 
 
"МКС обаче не изпитва задоволство от отсъждането на КАС, а по-скоро приветства новините, които са край на една афера, доста болезнена за самия състезател", добавиха от съюза.
 
Контадор, който очакваше съдбата си в дома си в Пинто със семейство и адвокати, трябва да се върне към състезанията на 6 август. 29-годишният испанец, който ще загуби и титлата си от "Джиро д`Италия", а почти сигурно пропуска и тазгодишния Тур дьо Франс, както и Олимпиадата в Лондон. Контадор е един от едва петимата колоездачи с титли от трите големи Тура и е смятан за най-добрия състезател на поколението си. 
Сестри Стоеви станаха шампионки на двойки в Италия

Те победиха туркини на финалае

Рамазанов и Магамаев със сребърни медали в Турция

Двамата загубиха във финалите си на турнира по борба "Яшар Догу"

Спортът по телевизията днес

Вижте богатата неделна програма

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил

Сестри Стоеви са на полуфинал в Италия

Наложиха се над украинки

Сестри Стоеви са четвъртфиналистки в Италия

Стефани продължава напред и на сингъл

СТРАХОТНО: Петър Мицин е европейски шампион

На 400 метра свободен стил

Налбантова с втора победа на турнир в САЩ

Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на турнира по бадминтон от сериите BWF World Tour Super 300 в Каунсил Блъфс (САЩ).

Мицин със сребро на Европейското първенство в Сърбия

Турнирът е за мъже и жени до 23 години