Корея в сътрудничество за развитието на таекундото в България

Корея в сътрудничество за развитието на таекундото в България

Азиатската страна подписа меморандум с БФТ

Само ден след успешния старт и изключително представяне на БФТ в домакинството на сериите Grand Prix, БФТ подписа меморандум за сътрудничество с Корейската таекуондо асоциация (КТА).

Двете страни стават официален партньор в развитието на таекуондо и корейските традиции и култура в страната.

Пакта за сътрудничество бе подписан от президента на БФТ Слави Бинев и президента на КТА, както и генералният секретар на КТА(които е и член на борда на директорите на KUKKIWON), които са в България за затвърждаване на двустранните отношения между  двете страни.

След подписването на Меморандума за сътрудничество и влизането на Слави Бинев в борда на директорите на Световната таекуондо централа KUKKIWON, българската федерация става един от най-важните фактори в развитието на двустранните отношения между България и Южна Корея, като доказал се посланник в развитието на таекуондо и корейските традиции и култура.

Приеха на първо четене закона за спортното хулиганство

Проектът е внесен от Красен Кралев и група народни представители

Народното събрание обсъжда закона за спортното хулиганство

Депутатите се заеха с първо четене Законопроект за безопасността и сигурността по време на спортни мероприятия.

Наше момиче със злато от Балканиадата по спортна гимнастика

Кристин Кръстева спечели златния медал в многобоя на Балканското първенство по спортна гимнастика при девойките (14-15 години) в Задар (Хърватия).

Отиде си огромна личност в българския спорт! Напусна ни Стоян Андонов

Внезапно тази нощ почина заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов.

Почина най-възрастният олимпийски шампион

Французинът Шарл Кост напусна този свят на 101 години

Германците приветстват провеждане на Олимпийски игри в страната

Германците биха приветствали провеждането на Олимпийски игри в страната, а Мюнхен - домакин от 1972 година, е предпочитаният от тях град за домакинство, според проучване, поръчано от списание Stern.

Огромен скандал около допингираните игри

В света на спорта се разразява ожесточена битка около противоречивата инициатива Enhanced Games – състезание, което позволява открито използване на забранени вещества под медицински контрол.

Световната антидопингова агенция обяви война на Enhanced Games

„Това не е спорт, а експеримент с човешкото тяло“ – WADA срещу новите „допингови“ игри

Камелия Стоименова подобри рекорд на Таня Богомилова в плуването

Камелия Стоименова подобри националния рекорд на легендата Таня Богомилова на 200 метра бруст за жени в малък басейн,  съобщи Плувен клуб Спринт София.