Котоошу с шеста загуба в Токио

Котоошу с шеста загуба в Токио

Утре съперник на Махлянов ще бъде руснака Аран

Калоян Махлянов-Котоошу претърпя нова загуба на супертурнира "Нацу башьо", отстъпвайки пред маегашира Окиноуми в двубой от 9-и кръг на надпреварата, която се провежда в двореца "Кокугикан".

25-годишният японец прехвърли през рамо нашия с хватката "котенаге", след което Махлянов има отрицателен баланс 3 победи и 6 загуби. Хакухо и Кайсей продължават да не познават поражението и след деветия ден.

Белият феникс тръшна "Малкия танк" Такекадзе, а 174-килограмовият Кайсей се справи със съпротивата на Тойохибики. Утре съперник на Котоошу ще бъде руснака Аран, който е загубил всичките досега 6 срещи с българския одзеки.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.