Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

В Пазарджик се проведе експертна среща в дискусионна форма с бившия министър на образованието и науката Красимир Вълчев.

„Останах с приятно чувство, заради това, че конферентната зала на хотел „Хебър” в Пазарджик се оказа тясна, за да побере всички присъстващи педагогически специалисти от област Пазарджик. Освен аргументираното встъпление на Красимир Вълчев, който очерта основните акценти в програмата на ГЕРБ-СДС в сектор „Образование”, имаше и доста въпроси и изказани мнения от присъстващите. Едно от тях касаеше спортните училища, а аз си позволих да отговоря и дам и моята гледна точка. Казах на педагогическите специалисти, че в нашата програма има залегнала реформа за спортните училища“, коментира водачът на листата на ГЕРБ/СДС в областта Красен Кралев.

 „Болно ми е това което виждам че се случва, защото има няколко проблема, които парализират системата. По отношение на делегираните бюджети споделих, че докато училищата гонят делегираните бюджети, то допускат в тях деца, които невинаги имат необходимите качества и талант, за да развият кариера в спорта. Този проблем не е само в спортните училища, същото се наблюдава и в музикалните, и в тези по изобразителни изкуства. Друг проблем със спортните училища е, че родителите на деца считат, че нивото на образование в тях е по-ниско. Това е проблем, защото целта на спортните училища е времето на децата да бъде структурирано така, че те едновременно с добрата си образователна подготовка да не нарушават и своя тренировъчен ритъм. Много треньори не позволяват на децата, с които работят, да преминат на обучение в спортно училище, защото ще загубят таксите, които родителите плащат за тренировките при тях”, предупреди бившият спортен министър.

Според него, всичко това отдалечава Спортните училища от основната цел, за която са създадени -  да коват бъдещите шампиони на България, които да прославят държавата ни на най-високите спортни форуми.

„Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани. Това е целта на ГЕРБ-СДС, а и моята лична. За това ще работя, така както до сега, ако след изборите на 27 октомври ГЕРБ-СДС събере достатъчно подкрепа, за да бъде съставено стабилно правителство“, завърши той.

 

Българските бадминтонисти отпаднаха в квалификациите на турнир в Баку

Оставаме с една представителка в основната схема на единично

Европейска купа по фехтовка ще се проведе в София

Турнирът е този уикенд и е със свободен вход за зрители

България ще участва на международен турнир по хандбал

Девойките ни до 16 години ще ни представят на Средиземноморските игри

Българският отбор се снима за късмет с идолите си преди Европейското по спортна стрелба

Надеждите за златно бъдеще на българската спортна стрелба се снимаха за късмет до своите идоли и вдъхновители Мария Гроздева, Таню Киряков, Антоанета Костадинова и Весела Лечева преди участието си на домакинското Европейско първенство на въздушна пушка и въздушен пистолет в Бургас.

Разкриха как борците ще взимат квоти за Лос Анджелис 2028

Международната федерация по борба (UWW) обяви системата на квалификациите за олимпийските игри в Лос Анджелис 2028, съобщиха от Българска федерация по борба.

Националите по класическа борба останаха без треньор

Стоян Добрев хвърли оставка