Красен Кралев награди европейските шампиони по канадска борба

Поздравявам федерацията, че работи за физическата активност и на съгражданите ни в неравностойно положение, допълни министърът

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни медали на ММС европейските шампиони по канадска борба от приключилото в София първенство за юноши, девойки, хора с увреждания, мъже и жени.

Сашо Андреев спечели титлите на лява и дясна ръка в категория до 90 кг. Митко Петров триумфира на дясна ръка в категория до 110 кг. На лява и дясна ръка в категория до 60 кг при жените с увреждане на слуха златни медали спечели Лада Хаджиева.

Павел Кръстев пък триумфира в категория + 100 кг при мъжете с увреждане на зрението. Почетни медали получиха и треньорите Вероника Бонкова и Георги Благов. България спечели общо 33 отличия от шампионата в София.

„Канадската борба е спорт с огромни традиции в България и Вашите успехи не са изненада. Поздравявам Ви за представянето и Ви желая да сте здрави и да печелите още много победи.

Вашият спорт е много атрактивен, но и лесно достъпен за хора с увреждания и аз поздравявам федерацията, че работи за физическата активност на съгражданите ни в неравностойно положение“, каза Кралев.

На срещата в кабинета на министъра присъства и президентът на Българската и Световната федерации по канадска борба Асен Хаджитодоров, който му благодари за подкрепата и за успешното реализиране на съвместната програма за хора с увреждания.

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите

Министър Глушков присъства на част от финалите на ученическите игри

Впечатленията ми от организацията са много положителни

Тежък удар! България може да остане без най-сигурния си олимпийски медал

Вижте защо

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)