Красимир Инински: Купа „Странджа“ вдига нивото всяка година

Красимир Инински: Купа „Странджа“ вдига нивото всяка година

Преди всичко това е огромна чест и привилегия, призна президентът на федерацията

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински даде интервю за сайта на европейската федерация European boxing.

Той бе потърсен специално за изминалото 77-мо издание на Купа "Странджа". Най-старият международен боксов турнир в Европа отново събра каймака на бокса на едно място. Олимпийски медалисти, световни шампиони и континентални първенци си дадоха среща на ринга в зала "София". Турнирът отново отговори на големите очаквания и за поредна година доказа, че е номер 1 като конкуренция, организация и качество.

"Организирането на турнир като Купа „Странджа“, с такъв мащаб и ниво, сравнимо със световно първенство, започва в същия ден, в който приключва предишното издание. Всяка година се стремим да подобрим това, което сме правили преди. Това означава непрекъсната работа. Вярвам, че затова успяваме да поддържаме толкова висок стандарт всеки път. Никой от нашия екип не си почива. Ние винаги търсим начин да надграждаме постигнатото дотук. Това изисква значителни усилия, които влагаме от момента, в който приключи предишният турнир. Това ще продължи и отсега вече мислим какво ново да въведем догодина", каза Инински.

Той бе попитан какво означава за него да бъде част от турнира и кои са неговите големи герои.

"Преди всичко това е огромна чест и привилегия. През годините Купа "Странджа" се утвърди като най-силния турнир след Световното първенство. Това носи огромни очаквания към нас като организатори, което означава и голяма отговорност. Не можем да си позволим да понижим стандарта. В същото време това е истинско удоволствие. Имаме възможността да видим боксьори от световна класа да се състезават в България – олимпийски и световни шампиони и медалисти. Какво може да бъде по-хубаво от това да ги гледаме как демонстрират своите способности пред родна публика? И да видим как нашите боксьори получават подкрепа в мачовете си срещу тях. Що се отнася до героите през годините – всеки спортист, който е оставил сърцето си на ринга, принадлежи към тази категория. България има много славни имена, които са донесли победи и са направили цялата страна горда с представянето им."

Инински бе запитан и какво смята, че е било нивото на турнира тази година.

"Вярвам, че мнението на г-н Борис ван дер Ворст е повече от достатъчно. Той го определи като „малко световно първенство“. Няма какво повече да се добави."

"Моите любими боксьори са всички членове на българския национален отбор. Те са като моите деца - част от моето семейство. Ние сме едно цяло: ръководство, треньори и боксьори. Не ги разделям. Имаше много срещи, които бяха непредсказуеми, с неочаквани резултати. Това е красотата на нашия спорт - един удар може да промени всичко. Ето защо залата се пълни и атмосферата беше невероятна", заяви Инински.

Той бе попитан и как върви подготовката за европейското първенство за мъже и жени, което ще се проведе в София през септември.

"Напълно осъзнаваме отговорността, която идва с домакинството на такова голямо първенство. Положихме значителни усилия, за да спечелим правото да го организираме. Всеки член на нашия екип влага сърце и душа, за да можем отново да потвърдим, че сме способни и опитни домакини. На този етап всичко се развива много добре. Нашата основна цел е не само да развиваме добри боксьори, но и добри хора. Боксът ми даде всичко и аз искам да дам нещо обратно на спорта. Искам тези млади спортисти да имат здрава основа, върху която да градят живота си. Това трябва да бъде основната цел на всички спортове, не само на бокса. В краткосрочен план нашата цел е да изградим отбор, който ще ни прави горди – първо на европейското първенство в София, догодина на световното, а след това и на Олимпийските игри в Лос Анджелис.

Тодор Михалев за пети за път е финалист на Световната купа по модерен петобой

Постижението е историческо

Уникално! За по-малко от 4 месеца Иван Пашов и "Съвет за спортно развитие Пловдив" подпомогнаха близо 10 000 деца

Фондацията заява готовност да продължава да помага БЕЗПЛАТНО на пловдивския спорт

Кой сложи в устата на министър Керязов "дъвката" с държавните спортни имоти?

Въпреки социалната си функция, НСБ е на печалба от над 3,8 млн. евро за 10 г.

Сабльорите 14-и на Европейското

Българският отбор на сабя за мъже се класира на 14-о място на Европейското първенство по фехтовка в Антони (Франция).

Американка с нов световен рекорд на 50 метра свободен стил

"Аз съм в шок, не знам какво да кажа", бе първият коментар на Кейт Дъглас

Сабльорките ни в топ 8 на Европа отборно

Българският женски отбор на сабя в състав Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Вероника Василева влезе в топ 8 на Европейското първенство по фехтовка в Антони (Франция).