Кристиан Голомеев плува под рекорда на баща си

Кристиан Голомеев плува под рекорда на баща си

Състезаващият се за Гърция се класира на полуфинал на 100 свободен стил

Състезаващият се за Гърция Кристиан Голомеев се класира за полуфиналите на кралската дисциплина 100 метра свободен стил (мъже) на европейското първенство по плуване в Берлин. Студентът в университета в Алабама спечели пета серия с време 49,49 секунди и ще плува следобед в полуфиналите на дисциплината.

Времето на Кристиан е по-добро от дългогодишния национален рекорд на България в дисциплината на баща му - големия български плувец Цветан Голомеев. Рекордът на Цветан Голомеев на 100 метра свободен стил - 50,27 секунди, е поставен през далечната 1988 година.

В сериите на 100 метра в Берлин стартира и Мартин Желев, който остана 68-и с време 51,84 секунди. Най-бърз бе италианецът Леонарди Лука с 48,66 секунди.

България е на 1/4-финал на Европейското отборно по бадминтон

Националите ни до 19 години с трета поредна победа

Сестри Стоеви с поражение от олимпийските вицешампионки на Световното в Индия

Българският тандем отпадна в третия кръг

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.