Лампард призна: Има напрежение в Евертън

Лампард призна: Има напрежение в Евертън

Мениджърът на "карамелите" говори след загубата с 1:2 от Саутхемптън

Мениджърът на Евертън Франк Лампард заяви, че очаква промяна от футболистите си за предстоящото гостуване на Уест Хям следващия уикенд. „Карамелите“ допуснаха поражение като домакин с 1:2 от Саутхямптън, което сериозно задълбочи кризата в тима. Мърсисайдският клуб загуби четвърти пореден домакински мач във Висшата лига, което поставя бъдещето на Лампард под въпрос. Специалистът получи подкрепата на собственика на клуба Фархад Мошири, но феновете са недоволни.

Поражението дойде на фона на предварително планирани протести на привържениците на „Гудисън Парк“ в края на мача, като те призоваха управителният съвет да бъде уволнен. Главната причина, е че Евертън се бори да не изпадане за втори пореден сезон.

„Очевидно е трудно и разочароващо, особено когато водиш с 1:0. Труден мач, има много напрежение и за двата отбора. Заслужавахме да водим през първото полувреме със страстта, която имаше в нашата игра. Това не беше тактически мач, беше по-скоро борбен мач. Показахме дух и след това ранен гол за Саутхямптън през второто полувреме промени тона.

Ударихме гредата, но след това допуснахме свободен удар и той влезе в нашата мрежа. Очевидно е разочароващо. Беше голям мач за нас и загубихме“, каза Лампард пред BBC.

Бордът на Евертън беше посъветван да не присъства на мача поради опасения за сигурността, но Лампард каза, че проблемите извън терена не са повлияли на резултата.

„Това е труден период. Има толкова много страст в този клуб поради правилните причини, всеки иска най-доброто. Дойдохме в посока, в която бяхме в битка за изпадане миналата година и сега отново“, добави Лампард.

Мениджърът признава, че гостуването на Уест Хям следващата събота, който също е в незавидна позиция, е още един огромен мач за клуба.

„Единственото, което е важно, е реакцията. Усилията им и желанието са големи. Знаем, че това не е достатъчно в момента и аз ще бъда първият, който ще поеме отговорност за това“, завърши той.

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.

Залата за фехтовка в Пловдив ще претъри основен ремонт

Единствената зала в Пловдив, проектирана за фехтовка, е на път да претърпи основен ремонт и да заживее своя нов живот

Повече от 400 млади състезатели по карате-киокушин ще участват в „Световна купа Варна"

437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли ще участват в Световната купа "Варна 2026" на 7 юли, като състезанието е част от 20-ия Международен летен лагер по бойни изкуства

Налбантова си осигури медал в САЩ

Записа трета поредна победа

Асоциацията на българските спортни федерации с призив за спасяване и подкрепа на българския спорт

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) излезе с призив за спасяване и подкрепа на българския спорт заради недостатъчното финансиране на федерациите в бюджета на спорт за 2026 година

Керязов награди бронзовите медалисти от Световната купа по спортна акробатика

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов награди с почетни плакети бронзовите медалисти от Световната купа по спортна акробатика в Бургас Вилиана Костадинова и Кристиян Манолов.