Легенда в борбата аут от Игрите в Париж

Легенда в борбата аут от Игрите в Париж

Карам Габер се контузи

Мечтата на египетския ветеран по борба класически стил Карам Габер за завръщане на олимпийските игри 20 години след спечелването на златото в Атина 2004 няма да се осъществи заради контузия, разкри 44-годишният борец.

"Травма ще ме спре от участие в африканския шампионат, който е квалификация за Олимпиадата", написа в профила си във Фейсбук Габер, който наскоро поднови тренировки след години отсъствие.

"Бих искал да благодаря на всеки египтянин, на спортното министерство, на Египетския олимпийски комитет и на Египетската федерация по борба за тяхната подкрепа. Ако всичко е наред, ще тренирам националните отбори, за да предам опита си на следващите поколения", добави той.

Габер е един от най-титулуваните олимпийци на Египет, спечелил златния медал на Игрите в Атина 2004 и сребро в Лондон 2012. Той също така носеше знамето на страната си на церемонията по откриването на Олимпийските игри в Пекин 2008.

Той пропусна олимпиадата в Рио де Жанейро 2016, след като беше наказан за две години заради поредица от пропуснати допинг тестове и не успя да спечели обжалването пред Спортния арбитражен съд (КАС) за отмяна на наказанието. След като то изтече през август 2017-а, Габер остана извън спорта, преди да реши да се подготви за Африканското първенство като стъпка към Париж.

Египтянинът спечели златния медал в класическия стил на Световното първенство за ветерани в Гърция миналия октомври.

Датчанин с победа в 16-ия етап на Джиро Д’Италия (ВИДЕО)

Вингегор продължава да води в генералното класиране

Обявиха квалификациите в борбата за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Международната федерация по борба (UWW) обяви квалификациите за Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 година.

Рекорден брой грации на Европейското първенство във Варна

Рекорден брой състезателки ще участват на Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна, което ще се проведе по нов регламент в индивидуалната надпревара при жените.

Весела Лечева присъства на церемония по повод 24 май в Чепеларе

Снощи в града имаше и факелно шествие

Йоана Илиева завърши на 17-о място в Лима

Олга Храмова (Свечников) се върна в Световната купа след дълго прекъсване заради контузия

Бяла с пета поредна титла в женското ни хандбално първенство

 Бяла надделя над домакина Етър 64 с 33:26 (16:15) и спечели с 2:0 победи серията от Суперфинала в първенството на България по хандбал за жени.