Мария Гигова: Влизането ми в техническия щаб на Mеждународната федерация по гимнастика е огормен успех

Мария Гигова: Влизането ми в техническия щаб на Mеждународната федерация по гимнастика е огормен успех

Мария Гигова определи като огромен успех влизането си в техническия щаб на Mеждународната федерация по гимнастика.

Мария Гигова определи като огромен успех влизането си в техническия щаб на Mеждународната федерация по гимнастика, по време на специална пресконференция днес, предаде "Фокус". „Това е голям престиж не само за мен, а и за България. Нашата малка и организирана група работеше така, че да успее. Всички българи трябва да са щастливи, че имат свой представител в ЦИГ, защото това означава лоби за нас в гимнастиката”, коментира Гигова. Според нея е било ясно, че блоковете ще бъдат пробити трудно, защото са сформирани от години и това е бил проблемът при гласуването. Тя сподели още, че е знаела още преди два дни каква ще е ситуацията при вота. Все пак в навечерието на избора е имало минимални шансове да имаме президент на международната федерация. Според нея ситуацията, която е предопределила гласуването е разделянето на блока на Азия, който е гарантирал да гласува за нея, а не за рускинята Шишковская.
В крайна сметка Гигова получи 26 гласа срещу 36 за Шишковская и 25 Мишел Дънкан от Нова Зеландия. Южна Африка, Америка, Австралия, Балканите, Арабските държави са блоковете подкрепили българската представителка. „Щастлива съм, че успях въпреки, че нямах блокова подкрепа като една Русия например. Според нея реални са само гласовете дадени за технически комитет след това, където тя получава 43 гласа. „Техническият комитет е важно звено, тъй като чрез него се дирижират и оценяват състезанията. Не е беда, че не станах президент, знаехме, че този избор може да не се осъществи. Важен бе вторият, където ние успяхме. Сега е нужно да си спретнем нашата къщичка и да се представим по най-добрия начин. С открито сърце ще защитавам българската кауза”, завърши Гигова.
Олимпийският шампион Карлос Насар посети Карлово

На 21-и се състоя „ГАЛА ВЕЧЕР НА ШАМПИОНИТЕ“

Бъфало громи Чикаго в НХЛ

Бостън победи Лос Анджелис след продължение

Робъртсън е първият финалист в Рияд

Австралиецът чака Тръмп или Джао

Съдебен удар по допингираните игри

Противоречивото състезание, което приветства допинга, претърпя тежък юридически удар само шест месеца преди планираното си първо издание в Лас Вегас.

Наш плувец с национален рекорд в БУргас

Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб за мъже в малък басейн по време на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн в “Парк Арена ОЗК” Бургас.  

Карлос Насар: Давам по 20 допинг проби годишно

Карлос Насар обясни колко допинг проби дава на годишна база и опита да успокои хората, които се притесняват да не би някой ден да чуем страшната новина, че е дал положителен тест за забранени вещества

Червен бряг иска нова атлетическа писта

Червен бряг да кандидатства по Националната програма за споделено финансиране на инвестиционни спортни обекти 2025 г., реши на редовно заседание Общинският съвет.

Цанко Цанков с дарение за музея на спорта

Плувецът Цанко Цанков дари на Музея на спорта плувната си шапка, очилата и сертификата от успешното 24-часово и 30-минутно плуване в река Дунав, осъществено през август тази година. 

Лечева: Нямаме възможност да работим като нормален олимпийски комитет

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева е разочарована от факта, че централата не може да функционира нормално.