Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите в Турция

Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите в Турция

Пейп Бойчинов стартира с успех, но отпадна във втори кръг

Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Анкара (Турция) с награден фонд 8000 долара. 

 

При жените Мицова, която е номер 3 в основната схема, постигна две победи - срещу Бетюл Сонер (Турция) с 21:9, 21:11 за 26 минути и срещу Бюшра Ялчънкая (Турция) с 21:16, 21:11 за 32 минути. Следващата й съперничка е номер 5 Алесия Зайцева (Беларус). 
 
Иван Русев е шести поставен в схемата при мъжете. Той спечели  първо срещу Язган Чалъшър (Турция) с 21:16, 21:9 за 27 минути, а след това победи Кари Гунарсон (Исландия) с 18:21, 21:15, 21:14 за 60 минути.  В спор за място на полуфиналите Русев ще играе утре срещу представителя на домакините Мохамед Али Курт. 
 
Пейп Бойчинов стартира с победа срещу Павел Прадзински (Полша) с 21:12, 21:11 за 21 минути, но във втория кръг загуби от Валери Атрашченков (Украйна) с 21:13, 21:15 за 25 минути. 
 
Българите Пейо Бойчинов и Иван Панев са трети поставени в схемата на двойки мъже и се класират директно за втория кръг. 
 
На смесени двойки Мария Мицова и Димитър Янакиев ще играят по-късно днес срещу Мохамед Енес Халъч и Филиз Халбурджу (Турция).
Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват на държавата спортните федерации

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват спортните федерации, става ясно от справка, публикувана от Министерството на младежта и спорта

БФ Колоездене: Обиколката на България ще се проведе в 5 етапа

Шефовете на БФК разясниха подробности около събитието

България ще е домакин на Джиро Д’Италия

Потвърдените градове са София и Пловдив

Обиколката на Италия с три етапа в България

България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia ("Обиколката на Италия") през 2026 г.

Над 650 борци на световно в Самоков

Близо 650 състезатели от 70 държави ще участват на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков.

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното