Марсел Кител спечели втория етап от Oбиколка на Италия в Белфаст

Марсел Кител спечели втория етап от Oбиколка на Италия в Белфаст

Австралиецът Майкъл Матюс излезе начело в главното индивидуално класиране

Германецът Марсел Кител спечели втория етап от колоездачната обиколка на Италия, изминавайки 219 километровото разстояние от Белфаст до Белфаст за 5 часа, 13 минути и 12 секунди. Марсел Кител, който утре ще навърши 26 години, в северноирландската столица изпревари със спринт Насер Буани /Франция/ - същото време, Джакомо Ницоло /Италия/ - същото време, и др.

Австралиецът Майкъл Матюс излезе начело в главното индивидуално класиране на обиколката с време 5 часа, 37 минути и 54 секунди, следван от Люк Дърбридж /Австралия/ - на 3 секунди, Иван Сантаромита /Австралия/ - на 3 секунди, и др.

Въпреки проливния дъжд, хиляди северноирландци наблюдаваха втория етап от колоездачната обиколка на Италия, провел се в Северна Ирландия.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.