Министър Кралев награди шампионите и медалистите от европейското по борба (+СНИМКИ)

Министър Кралев награди шампионите и медалистите от европейското по борба (+СНИМКИ)

Плакети получиха и старши треньорите на жените Петър Касабов и на класическия стил Армен Назарян

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети европейските шампиони по борба Биляна Дудова (кат. до 57 кг) и Тайбе Юсеин (кат. до 62 кг), сребърната медалистка Мими Христова (кат. до 59 кг) и бронзовия медалист при класиците Даниел Александров (кат. до 82 кг). Плакети получиха и старши треньорите на жените Петър Касабов и на класическия стил Армен Назарян.
Директно от "Пирогов" в кабинета на министъра пристигна Мими Христова, която тази сутрин претърпя операция на носа.

"Изгледах всяка една Ваша среща по телевизията и по интернет. През последните години България успя да създаде школа в женската борба, която отговаря на най-високите световни стандарти. Възхищавам Ви се и Ви желая да затвърдите доброто си представяне на Световното първенство в Будапеща и на Олимпийските игри в Токио", каза Кралев.

Президентът на Българската федерация по борба Христо Маринов благодари на министъра за подкрепата, която ММС оказва на неговия спорт. На срещата присъства и председателят на Европейския съвет по борба и вицепрезидент на Международната федерация по борба (UWW) Цено Ценов.

На 13 май женският ни национален отбор заминава на лагер в Окаяма (Яп), където ще се подготвя заедно с някои от най-добрите местни състезателки. Както е известно в момента Япония е водеща сила в женската борба. С отбора няма да пътува само Мими Христова, която ще се възстановява от операцията и контузия в дясната ръка.

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.