Министър Кралев връчи почетни плакети на медалистите от Европейското първенство по борба

Българските състезатели спечелиха 6 отличия

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети на ММС медалистите от Европейското първенство по борба в Букурещ. В румънската столица българските състезатели спечелиха 6 отличия.

При жените титли завоюваха Тайбе Юсеин (кат. до 62 кг) и Биляна Дудова (кат. до 59 кг), а със сребро се окичиха Миглена Селишка (кат. до 50 кг) и Евелина Николова (кат. до 55 кг). С успехите си женският ни тим се нареди на второ място в отборното класиране със 112 точки, като преди него завърши само отборът на Украйна със 168 точки.

В класическия стил сребро за България донесе Кирил Милов при 97-килограмовите, а бронз спечели Айк Мнацаканян в категория до 72 кг.

Министър Кралев поздрави българските спортисти за невероятното им представяне и им пожела здраве и успешна подготовка за бъдещите първенства.

Спортният министър, ръководството на Българска федерация по борба и треньорите обсъдиха в детайли плановете за подготовка на състезателите и в трите стила до края на годината.

Треньор номер 1 на България за 2018-а Петър Касабов сподели, радостта си от факта, че изключително много отбори желаят да проведат съвместна подготовка с женския ни отбор по борба.

На срещата присъстваха още треньорите на състезателите по борба Петър Касабов, Стоян Петков, Армен Назарян, Бисер Георгиев, Илиян Георгиев и генералният секретар на БФБ Валентин Райчев.
Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат