Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил

Петър Мицин спечели сребърен медал на 800 метра свободен стил от Европейското първенство по плуване за мъже и жени до 23 години в Шаморин, Словакия. Българинът затвърди отличната си форма с трето отличие от шампионата.

В последния си старт Мицин финишира за 7:53.32 мин., като беше изпреварен единствено от германеца Свен Шварц. Специалистът в дългите дистанции финишира на 14.34 сек. пред нашия представител. Петър Мицин води страхотна битка за втората позиция и успя да завърши с 56 стотни пред французина Емил Венсан.

Това беше третият медал за българския състезател от шампионата в Шаморин. Преди това Мицин защити европейската си титла на 400 метра свободен стил и спечели сребро в надпреварата на 200 метра свободен стил.

Отборът ни се завръща у нас с полет от Братислава утре (29 юни) в 17.35 часа.

Ансамбълът ни остана с бронз в многобоя (ВИДЕО)

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София

Стилияна Николова спечели сребърен медал, Ева Брезалиева се нареди шеста в многобоя (ВИДЕО)

Стилияна Николова спечели сребърен медал, а Ева Брезалиева се нареди шеста в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в зала "Арена 8888" в София

Шефът на гимнастиката с важна среща в България

Президентът на Световната гимнастика Моринари Ватанабе проведе среща с президента на Федерация адаптирана физическа активност (ФАФА) Слав Петков по време на официалното откриване на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Стилияна Николова поведе след първия поток от втория ден на СК  по художествена гимнастика

Стилияна Николова поведе в класирането след първия поток от втория ден на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Ансамбълът ни се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Ансамбълът на България се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов спечелиха поясите „Дан Колов“ и „Никола Петров“

Михаил Георгиев и Стоян Кубатов са носители на златните пояси „Дан Колов“ в свободната борба и кола Петров“ в класическата на едноименния турнир, който завърши днес в зала "Колодрума" в Пловдив