Мнацаканян остана пети на Европейското по борба

Мнацаканян остана пети на Европейското по борба
Източник: БТА

След като загуби срещу молдовеца Александру Соловей в малкия финал

Айк Мнацаканян остана на пето място на Европейското първенство по борба в Братислава, Словакия, след като загуби срещу молдовеца Александру Соловей в малкия финал на 77 кг класически стил. 

Соловей разби носа на Мнацаканян още в първите секунди на схватката и тя бе прекратявана многократно заради кръвоизлив. Молдовецът спечели първата си точка с избутване на българския национал, а останалите две бяха отсъдени за пасивност и неуважен протест на лагера на Мнацаканян за крайното 1:3.

Мнацаканян записа три победи в квалификациите - срещу руснака Максим Шед с 3:1, германеца Идрис Ибаев с 3:1 и срещу унгареца Золтан Левай с 6:1. На полуфиналите той срещна световния шампион от 2021 и трикратен европейски първенец Малхас Амоян от Армения, който го надви с 5:1. Така Мнацаканян стигна до битката за бронза срещу Александру Соловей, който имаше репешажна схватка в обедната сесия.

България е с два медала в Братислава след титлата на Магомед Рамазанов на 86 кг свободен стил и бронза на Биляна Дудова на 62 кг жени.

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)

Размириците в ЛА притесниха МОК

Президентът на САЩ Доналд Тръмп намекна тази седмица, че ще подкрепи ареста на губернатор Гавин Нюсъм

Мирослава Минчева със силно представяне на Световната купа в Мюнхен

Антон Ризов остана на 28-о място на 50 метра пушка от 3 положения