Националите по плуване се готвят в новооткрития басейн в Пловдив

Националите по плуване се готвят в новооткрития басейн в Пловдив

До 30 март те ще тренират в новооткрития басейн "Младост"

20 състезатели от националните отбори по плуване в различните възрастови групи са на подготовка в Пловдив. До 30 март те ще тренират в новооткрития басейн "Младост".

В състава са световният рекордьор за юноши на 400 м. свободен стил Петър Мицин, Васил Тушев, Димитър Докузов, Никола Левтеров, Бранимир Павлов, Дейвид Найденов, Алекс Найденов, Мартин Юсев, Калоян Драгиев, Явор Стефанов, Алекс Стойнев, Дарен Кирилов, Яна Георгиева, Ния Дянкова, Александра Толева, Яница Карова, Симона Иванова, Дарина Ракова, Десислава Белова и Лора Шаранкова.

Заниманията се водят от главния треньор на националните отбори Кристиян Минковски, Николай Вакареев, Петър Иванов, Люба Панайотова и Веселин Суров. В щаба е и Михаил Качаунов, който е отговорник за научно-приложната лаборатория. 

Плувците се подготвят за турнира "Мултинейшън", който ще се проведе в средата на месец април, както и за европейските първенства за юноши и девойки, мъже и жени до 23 години. 

снимка: БФПС

Стилияна Николова е на финал на бухалки и лента на СП във Франкфурт (ВИДЕО)

Световната вицешампионка в многобоя от Рио де Жанейро 2025 Стилияна Николова със сигурност ще играе на финалите на бухалки и на лента, тъй като квалификациите на тези два уреда приключиха на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт

Световното гребане благодари на Пловдив и България за отличната организация, творчеството и иновациите

Президентът на Световното гребане Жан-Кристоф Ролан и Изпълнителният директор Винсент Гайар изпратиха специално благодарствено писмо до Организационния комитет на първенството на планетата за мъже и жени до 19 години в Пловдив и неговия председател Иван Попов.

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил

Трима българи отпаднаха в сериите на 200 метра свободен стил за мъже на европейското първенство по плуване в Париж.

Сара Къртис постави световен рекорд на 50 метра гръб

Италианката с върхово постижение на Европейското първенство по плуване

Давид Попович спечели трета европейска титла на 100 метра свободен стил

След вълнуваща битка във финала с Егор Корнев

Световното първенство по гребане донесе на Пловдив между 12 и 15 млн. евро

Това съобщава кметът на район "Западен" Тони Стойчева