Надя Тончева с победа в III кръг на Европейското по класически шахмат

Надя Тончева с победа в III кръг на Европейското по класически шахмат
Източник: Шахматен клуб Левски

Останалите българки в турнира с ремита

Една победа и четири ремита постигнаха българските състезателки в третия кръг на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени, което се провежда на гръцкия о-в Родос.

 

Надя Тончева постигна втория си успех от началото на турнира, след като успя с белите фигури да се наложи над Тюркян Мамедярова от Азербайджан. По този начин Тончева вече има 2,5 точки.

 

Със същия актив е и Виктория Радева. В третия кръг тя направи реми с черните фигури с друга шахматистка от Азербайджан - Говхар Бейдулайева.

 

Тончева и Радева разделят 4-то - 21-во място във временното класиране, като пред тях има само три състезателки с максималните 3 точки.

 

С по 2 точки са Антоанета Стефанова и Белослава Кръстева. Бившата европейска шампионка Стефанова направи реми с черните фигури с Ливия Яроцка от Полша, а също с черните фигури престижно реми записа и Кръстева срещу седмата в стартовия списък Анна Ушенина от Украйна.

 

С 1,5 точки е Анджелика Ненова, която в третия кръг завърши реми с черните фигури с Полин Гишар от Франция.

 

Европейското първенство продължава в четвъртък с партиите от четвъртия кръг.

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват на държавата спортните федерации

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват спортните федерации, става ясно от справка, публикувана от Министерството на младежта и спорта

БФ Колоездене: Обиколката на България ще се проведе в 5 етапа

Шефовете на БФК разясниха подробности около събитието

България ще е домакин на Джиро Д’Италия

Потвърдените градове са София и Пловдив

Обиколката на Италия с три етапа в България

България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia ("Обиколката на Италия") през 2026 г.

Над 650 борци на световно в Самоков

Близо 650 състезатели от 70 държави ще участват на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков.

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното