Насар: Иван Иванов е намесен във всички циркове и скандали

Насар: Иван Иванов е намесен във всички циркове и скандали

Щангистът отказва да тренира с националния отбор

Звездата на българските щанги Карлос Насар е категоричен в отказа си да тренира с националния отбор под наставленията на Иван Иванов, който е замесен в корупционен скандал.

"За да си възстановим отношенията, трябва да мине делото. В противен случай се доказва, че работата му досега въобще не е била в наша полза, а именно обратното и сме били ощетявани. Защото обвиненията са както за законови престъпления, така и за морални към нас и подигравка с нашия труд", коментира пред bTV европейският шампион.

19-годишният щангист заяви, че във вдигането на тежести се правят промени, но Иванов остава, а скандалите, в които треньорът винаги е намесен, продължават.

"Не водим никаква комуникация и най-вероятно ще остане така до края на делото. Не ме е създал той, а покойният Илиан Илиев. Иванов ако иска доброто на федерацията, неговото решение ще е да участвам на всяко едно първенство. Аз съм титуляр, като шампион. Би било още по-голямо морално престъпление да иска да вреди на мен по някакъв начин, тъй като лишава държавата си от шампион", продължи Насар.

"Може да ми се е обидил, може да е каквото и да е, може да са много неща. Не смятам, че трябва да приемам нещо такова лично. Той е треньор на националния отбор, аз съм състезател. Нито имаме някакви взаимоотношения, нито сме приятели."

Насар е фаворит за златото в кат. 89 кг на еврошампионата в София, който ще се проведе между 12 и 20 февруари. Той може да се превърне в нов дуел между Насар и големия му съперник - Антонино Пицолато.

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Мицин аут от фуналите на Европейското по плуване

Петър Мицин откри българското участие с 12-о място в сериите на 400 метра свободен стил за мъже в първия ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в полския град Люблин.

Валентина Георгиева след операцията: Сега е време за пълно възстановяване и планове за бъдещето

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева е готова да започне реабилитация, след като претърпя втора успешна операция на коляното.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа

Мениджърът на Насар: Има интерес от минимум три държави, които желаят да го привлекат

„Интересът към Карлос датира отпреди три-четири години", каза Николай Жейнов

Министър Пешев: Домакинството на Giro d’Italia е исторически момент за България

“Това престижно спортно събитие има дълбоко значение за младежта и спорта в България", каза министърът на спорта

Обиколката на Италия ще стартира с етап от Несебър до Бургас

На 8 май 2026 година

Официално! Насар подписа договор и остава в България

Олимпийският и световен шампион Карлос Насар подписа договора си с Българска федерация по вдигане на тежести и ще продължи да се състезава за България.