Насар най-добър за Хайнсхайм при загуба от Рьодинг

Насар най-добър за Хайнсхайм при загуба от Рьодинг

Здравко Пеловски не успя да помогне на тима на Грюнщад

Карлос Насар събра двубой от 390 килограма, но това не бе достатъчно на неговия Хайнсхайм, който допусна загуба с 0:3 от Рьодинг в двубой от поредния кръг на германската Бундеслига по вдигане на тежести.

Българинът, който влезе в състезанието с лично тегло от 91 килограма, не успя да повтори представянето си от средата на тази седмица, когато в Бахрей спечели световната титла до 89 килограма със световни рекорди в изхвърлянето и двубоя. Насар постигна 172 килограма в изхвърлянето и 220 в изтласкването и отново бе най-добрият в своя отбор, като донесе 210 точки от общо 706,1, които събраха той и неговите съотборници.

Танислав Ангелов, който също вдига за Хайнсхайм, завърши с двубой от 325 килограма при лично тегло от 96,6 килограма. Това донесе на тима още 133 точки. 

Щангистите на Рьодинг обаче събраха по-висок резултат и в двете движения, както и по-голям сбор в двубоя, който им донесе общо 738,2 точки.

Другият българин, вдигащ през този сезон в Бундеслигата - Здравко Пеловски, не успя да помогне на тима на Грюнщад, който отстъпи с 0:3 пред Кемницер. Пеловски, който има тегло от 70 килограма, събра двубой от 280 килограма след 130 килограма в изхвърлянето и 150 в изтласкването.

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди