Наш олимпийски шампион: Цялото правителство да се маха!

Наш олимпийски шампион: Цялото правителство да се маха!

„Действията им са смешни, не знам какво иска от мен Радостин Василев“, заяви Иван Иванов

Един от най-големите спортисти и треньори на България - Иван Иванов, отговори на атаките от страна на Радостин Василев.

Олимпийският шампион от Барселона 1992, четирикратен световен и петкратен европейски шампион по вдигане на тежести, разкри преди дни за пореден скандал, свързан с родните щанги.

Както вече стана ясно, за първи път в историята България няма да участва на Световното по вдигане на тежести за младежи.

Спортният министър Радостин Василев, след среща с един от най-добрите ни състезатели - Карлос Насар, скочи на легендарния Иван Иванов.

"След като изслушах Карлос и проверих документите в ММС, мога да определя изказването на Иван Иванов като невярна манипулация", каза по-рано Василев, а БЛИЦ откри Иван Иванов на любимото му място - тренировъчната зала, където подготвя шампионите, и то без да получава заплата от месеци.

"Дали съм разговарял с Радостин Василев ли? Няма какво да говоря с този човек, не знам какво иска от мен. Гледам си работата, тренираме здраво, работим без пари. От началото на годината не сме получавали заплати - нито треньорите, нито състезателите", каза Иван Иванов пред БЛИЦ.

"Някои хора май не знаят, че миналата година спечелихме 40 и няколко медала. На европейското първенство в Москва станахме първи, аплодираха ни на площада в руската столица. Какво да обяснявам, няма смисъл. Цялото правителство да се маха! Смешни са действията им. И това го казвам като човек, който е далеч от политиката. Категоричен съм, че политиката не трябва да се намесва в спорта", продължи легендата.

"Недоумявам как изобщо може някой да се меси във федерацията. Някой състезател му бил казал нещо. Това е несериозно", подчерта Иван Иванов.

"Аз съм треньор, каквото трябва - съм го свършил, но той (б.р. - Радостин Василев) може би не е запознат", каза олимпийският шампион от Барселона ‘92. Попитан колко още би продължавал да работи без заплата, Иван Иванов отсече: "Няма проблеми, ние сме железни мъже!".

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)