Наша плувкиня 12-а в света

Наша плувкиня 12-а в света

Екатерина Аврамова два пъти счупи държавния рекорд на 50 м гръб в Шанхай

Екатерина Аврамова завърши 12-а на 50 м гръб на световното първенство по плуване в Шанхай. Класирането е най-доброто за родното женско плуване след златното поколение, водено от Таня Богомилова в средата на 80-те години на миналия век. Преди 3 дни столичанката, която живее и тренира в Лондон, записа и 16-о място на 100 м гръб.

 

Аврамова даде 13-о време в сериите на 50 метра, като постигна 28,66 секунди - нов държавен рекорд. И досегашното постижение беше нейно - 28,88 сек отпреди месец. В полуфиналите след това Екатерина свали още две стотни и се придвижи с едно място по-напред, финалът е днес. В крайна сметка актуалният ни рекорд в дисциплината вече е 28,64 сек, а Аврамова година преди олимпийските игри в Лондон твърдо е в световния елит в гърба.

 

Талантливата състезателка е открита за плуването от треньора Жорж Станкович, който я води 8 г. После за сезон неин наставник е Кристиян Мин-ковски. Сега Аврамова е състезателка на лондонския клуб „Ийлинг" с наставник Дейвид Хичкок, а у нас плува за „Олимпиа", където треньор й е Георги Дангалаков.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.