Националите ни по борба се пускат на държавния шампионат в Бургас

Националите ни по борба се пускат на държавния шампионат в Бургас

В класическия стил единственият отсъстващ ще е Илиян Георгиев, който претърпя операция и се лекува

Националите ни се пускат на държавния шампионат по борба, който е този уикенд в бургаската зала "Младост".

В класическия стил единственият отсъстващ ще е Илиян Георгиев, който претърпя операция и се лекува.

На тепиха обаче ще излязат световният и европейски шампион Иво Ангелов, № 1 на континента Александър Костадинов, бронзовият олимпийски медалист от Пекин 2008 Явор Янакиев, призьорът от световни и европейски първенства Христо Маринов, Владислав Методиев, Иван Иванов, Любомир Димитров, Милослав Методиев.

В свободния стил обаче има много отсъстващи от националите, които още лекуват травми. Преди две седмици Радослав Великов претърпя операция на менискуса, носителят на пояса на "Дан Колов" Леонид Базан също се възстановява от контузия, както и Михаил Ганев и Димитър Кумчев, които възстановяват спортната си форма от последните операции. На тепиха обаче пред родна публика се очаква да излезе Кирил Терзиев, бронзов олимпийски медалист от Пекин 2008.

При жените също най-добрите ни състезателки се очаква да излязат на тепиха. Меренето е в петък, а схватките са през уикенда, като надпреварата в трите стила ще е и в двата дни.  

Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.

Еквадорец с трета етапна победа в Обиколката на Италия

Джонатан Нарваес спечели XI етап от Джирото

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка

Световната гимнастика коментира решението си да вдигне санкциите са състезатели от Русия и Беларус

Международната федерация по гимнастика (Световна гимнастика) защити решението си да вдигне всички ограничения срещу състезатели от Русия и Беларус с думите, че така се спазват принципите за раввнопоставеност и истинският дух на спорта, пише агенция Ройтерс. 

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.