Националите по бадминтон мачкат на Балканското в Одрин

Националите по бадминтон мачкат на Балканското в Одрин

В Одрин(Турция) се проведе Балканският шампионат по бадминтон за юноши и девойки старша възраст.

В Одрин(Турция) се проведе Балканският шампионат по бадминтон за юноши и девойки старша възраст. Той донесе нов успех на българския бадминтон. Отборът ни в състав Владимир Шишков, Стефан Гърев, Данаил Балкански, Виктор Минчев, Стефани Стоева, Божидара Топузова, Мила Иванова, Мария Мицова и треньори Ясен Борисов и Станимир Бойчинов, спечели всичките срещи: срещу Гърция - 5:0, Македония - 5:0, Турция втори отбор - 4:1 и на финала с Турция първи отбор - 3:1 и спечелиха златните медали.

В личния шампионат, чрез Стефани Стоева на единично девойки и на смесена двойка с Владимир Шишков, спечелихме нови два златни медала. Сребърни медали на двойки извоюваха Мария Мицова и Мила Иванова, а бронзови медали за Стефан Гърев ,единично юноши и на смесени двойки заедно с Божидара Топузова, също така бронз завоюваха и юношеската двойка Данаил Балкански и Виктор Минчев. 
Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.

Еквадорец с трета етапна победа в Обиколката на Италия

Джонатан Нарваес спечели XI етап от Джирото

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка

Световната гимнастика коментира решението си да вдигне санкциите са състезатели от Русия и Беларус

Международната федерация по гимнастика (Световна гимнастика) защити решението си да вдигне всички ограничения срещу състезатели от Русия и Беларус с думите, че така се спазват принципите за раввнопоставеност и истинският дух на спорта, пише агенция Ройтерс. 

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.