Националките по тенис на маса спечелиха квалификацията за ЕП

Националките по тенис на маса спечелиха квалификацията за ЕП

При мъжете в група В6 България загуби от Люксембург и Израел и отпадна

Женският ни национален отбор по тенис на маса спечели първото място в квалификацията за европейското първенство, която се игра в град Салдус, Литва.

Снощи българките записаха втора поредна чиста победа в група В5, като надиграха Литва с 3-0.

Полина Трифонова-Добрева спечели с 3:0 гейма (12:10, 12:10, 11:2) срещу Емилия Рилиските. След това Мария Йовкова надигра Корнелия Рилиските с 3:2 (13:11, 11:13, 7:11, 11:9, 11:4). В третата среща най-малката с състава на селекционера Деян Георгиев Цветелина Георгиева победи Лукреция Юхнайте с 3:1 (11:7, 11:7, 10:12, 11:6).

Преди това националките спечелиха и срещу домакините от Латвия.

При мъжете в група В6 България загуби от Люксембург и Израел и отпадна.

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.

Белчо Горанов вече е генерален секретар в родната борба

Решението бе утвърдено от Управителния съвет

Лечева: БОК  няма бюджет за 2026 година

Българският олимпийски комитет все още няма приет бюджет за 2026 година заради продължаващата институционална криза.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление