Невяна Владинова на косъм от медала на лента в Ташкент

Българките с доста грешки във финалите на уредите

С финалите на отделните уреди приключи надпреварата при индивидуалните гимнастички на Световната купа в Ташкент.

В нея за България участваха Невяна Владинова и Боряна Калейн. След бронза, който Калейн извоюва на обръч със страхотна игра и оценка от 18.950 т., националките ни записаха още три 8-ми места, както и едно 4-о и 6-о.

Капитанката на тима ни Невяна Владинова допусна грешки в изпълнението си на топка и завърши последна, 8-ма, във финала на този уред. При най-добрите осем на бухалки пък Неви завърши малко по-напред – 6-а с резултат от 17.300 т., като изигра много сложно съчетание, но отново допусна неточности.

На лента Владинова записа най-доброто си класиране в Ташкент, след като остана на косъм от медала - 4-та. Тя допусна едно заплитане, което я лиши от медал, но като цяло успя да представи много сложната си лента добре.

Световната купа в Узбекистан бе първото голямо състезание за Невяна този слезон, след като тя доста време лекуваше травма, която я лиши от участие и на купата в София.

В последното си изиграване днес пък Боряна Калейн допусна много груби грешки във финала на лента и с оценка от 13.100 т. остана на 8-мо място на този уред.

Всичките 4 златни медала на уредите завоюва рускинята Александра Солдатова ( 19.900 на обръч, 19.600 точки на топка, 18.000 на бухалки и 18.300 точки на лента).