Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Гъркът Никифорос Арваниту от отбора на Юнайтед Шипинг спечели 72-рото издание на Обиколката на България. 

Арваниту, който носеше "жълтата фланелка" през почти цялото състезание, остана втори в заключителния пети етап, който бе съкратен до 50,4 километра, но отново бе със старт и финал в Сливен. Победител стана полякът Павел Шостка от тима на Моного. Той пристигна начело на група от 16 състезатели, която получи еднакво време от 1 час, 14 минути и 8 секунди. Място на подиума в етапа зае и германецът Доминик Рьобер от тима на Беноти.

В генералното класиране Арваниту изпревари с 21 секунди Рьобер. Трети на 25 секунди изоставане е друг германец - Юлиан Бореш от РЕМБЕ рад-нет.

От българските състезатели най-напред се класира Мартин Папанов. Колоездачът на тайванския Сито Тригон е четвърти на 29 секунди от шампиона Арваниту. Пети, също на 29 секунди, е етапният победител Шостка, а топ 6 се допълни от италианеца Томазо Ригати от Граняно на 34 секунди.

Арваниту стана и носител на "бялата фланелка" за най-добър млад състезател до 23 години. 

Ригати спечели "фланелката на точки" за най-добър катерач, а "лилавата фланелка" за активност стана притежание на сърбина Михайло Столич от Юнайтед Шипинг. 

В отборното класиране на първо място е тимът на Макссолар, следван от Галина Екотек и Моного.

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо

Спорът за генетичните тестове в женския спорт

Какво са те - честна конкуренция или нарушаване на човешките права

Министър Пешев откри учебната година в Спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев откри учебната година 2025/2026 в първото спортно училище в София „Ген. Владимир Стойчев“.

Министър Пешев с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев излезе с приветствие по повод откриването на учебната година в спортните училища

Международната федерация по джудо награди организаторите на Световното в София.

Международната федерация по джудо награди българските съдии и организатори, които взеха участие в домакинството на Световното първенство за кадети в София.

Двукратен шампион в "Тур дьо Франс" спечели днешния етап от „Вуелтата“

Йонас Вингегор взе победата в деветия етап от Обиколката на Испания

Белгиец спечели днешния етап от „Вуелтата“

Яспер Филипсен ликува, Оливър Найт се оттегли от колоездачната Обиколка на Испания