Нино Симеонов донесе бронзов медал за България от Европейското по щанги

Продължава отличното представяне на България на Европейското първенство за кадети до 15 и до 17 години в Кишинев, Молдова. Заслужи ги Нино Симеонов (55 кг) при по-големите. Обещаващата ни надежда се класира трети в двубоя, след като приключи на подиума с 214 кг.

Симеонов стартира успешно на 95 и 98 кг, като не успя при последното си излизане на подиума в изхвърлянето на 100 кг. С тях той щеше да заслужи златния медал в упражнението, в което остана със сребро.

Шампион стана турчинът Бурак Айкън с 228 кг, пред Амин (98+13), пред Амин Османов (Азер) с 216 (99+117). Така България вече е с 14 отличия в шампионата.

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“