Нов голям успех за родния шахмат

Нов голям успех за родния шахмат

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели сребърен медал на европейско

Нов голям успех за родния шахмат, след като гросмайстор Антоанета Стефанова стигна до сребърен медал на Евро 2024 по ускорен шахмат за жени. Турнирът  се проведе в Монте Карло. Българката завърши 11-кръговата надпревара с 8,5 точки след шест победи, пет ремита и нито една загуба.

Стефанова остана само на половин точка от шампионката Александра Костенюк. Рускинята, която играе за Швейцария, осъществи дубъл в рамките на 48 часа, след като в петък спечели и европейската титла в блица.

Точно партията между двете бивши световни шампионки до голяма степен реши съдбата на първото място и Стефанова може да съжалява, че не успя да я спечели. Срещата им от деветия кръг завърши реми, въпреки че в ендшпила играещата с черните фигури българка имаше сериозно позиционно предимство.

Бронзовото отличие стана притежание на германката Елизабет Петц, която също събра 8,5 точки. В последния кръг Пец и Стефанова, която отново игра с черните фигури, направиха реми, докато Костенюк победи с белите украинката Анна Ушенина, за да си осигури златото.

Другите българки на европейското първенство също приключиха с много добро класиране. Нургюл Салимова е седма с 8 точки. Белослава Кръстева е на 21-во място със 7 точки, а с 5,5 Виктория Радева е на 55-а позиция.

В европейския шампионат в Монте Карло участие взеха 116 шахматистки.

Люк Литлър с пореден рекорд в света на дартса

18-годишният британец вече оглавява световната ранглиста

ХК Бяла триумфира над Етър 64 в дербито

“Белите тигрици” са устремени към нова защита на титлата си

Плувните национали на лагер в Бургас

Националните отбори по плуване на България провеждат 20-дневен лагер в „Парк Арена ОЗК“ Бургас, който ще приключи с края на Държавното първенство по плуване в 25-метров басейн на 23 ноември.

Насар отказал 2 млн. долара годишно, за да се състезава за друга държава

В специално интервю за NOVA абсолютният световен шампион във вдигането на тежести Карлос Насар разкрива и каква е най-високата оферта, която е получавал от чужда държава.

Отиде си голямо име в спортната гимнастика

На 91 години почина Светослав Батов - майстор на спорта и заслужил треньор по спортна гимнастика, съобщават от БФ Гимнастика.

Тъжна вест: Почина голям наш треньор

Поклонението пред Светослав Батов ще се състои на 18 ноември

Финал и два полуфинала за България във втория ден на Световното по скокове на батут

Българските състезатели със силно представяне в Испания

Добра новина за Карлос Насар

Щангистът получи премията си

Християна Тодорова отново е кандидат за член на Техническия комитет към Европейската гимнастика

Изборите са в края на месеца в Прага