НСА със серия събития за годишнината си

НСА със серия събития за годишнината си

Националната спортна академия (НСА) „Васил Левски“ ще отбележи 83-годишнината си с няколко събития, които са част от специалната програма на висшето училище, съобщиха от НСА.

На 20 ноември (четвъртък) от 11:00 ч. ще е тържественото освещаване на реновирания параклис „Св. св. Кирил и Методий“, разположен в кампуса на НСА, което ще бъде отслужено от българския патриарх и Софийски митрополит Даниил.

На следващия ден - 21 ноември (петък), от 10:00 ч. в аула "Максима" е тържественото честване на Деня на академията и официалното откриване на Четвъртия международен научен конгрес „Приложни науки в спорта“, организиран от НСА.

Мисията на Националната спортна академия е да подготвя висококвалифицирани специалисти с висше образование, способни да развиват и прилагат научни знания в различните области на физическото възпитание, спорта, туризма и кинезитерапията; да осъществява фундаментални и приложни научни изследвания, да създава и прилага научни продукти; да осъществява повишаване на квалификацията на специалистите с висше и със средно образование, се казва в информация, публикувана в сайта на НСА.

Ударно начало! „Съвет за спортно развитие – Пловдив“ подкрепи стотици деца

Организаторите наградиха председателя на фондацията Иван Пашов с купа и златен медал

Ансамбълът ни остана с бронз в многобоя (ВИДЕО)

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София

Стилияна Николова спечели сребърен медал, Ева Брезалиева се нареди шеста в многобоя (ВИДЕО)

Стилияна Николова спечели сребърен медал, а Ева Брезалиева се нареди шеста в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в зала "Арена 8888" в София

Шефът на гимнастиката с важна среща в България

Президентът на Световната гимнастика Моринари Ватанабе проведе среща с президента на Федерация адаптирана физическа активност (ФАФА) Слав Петков по време на официалното откриване на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Стилияна Николова поведе след първия поток от втория ден на СК  по художествена гимнастика

Стилияна Николова поведе в класирането след първия поток от втория ден на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Ансамбълът ни се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София

Ансамбълът на България се класира за финала на пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в София