Нургюл Салимова с четвърто поражение в Торонто

Нургюл Салимова с четвърто поражение в Торонто

Тя отстъпи с черните фигури на индийката Хумпи Конеру

Нургюл Салимова допусна втора поредна и общо четвърта загуба на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто.

В партия от 11-ия кръг българката отстъпи с черните фигури на индийката Хумпи Конеру след 90 хода и над пет часа игра.

Салимова, която в предишната партия с Конеру записа единствената си победа в турнира до момента, този път не успя да подложи на реален натиск 37-годишната индийка. Още в дебюта позицията на белите бе по-добра, а с напредването на партията Конеру седеше все по-стабилно, макар и материално да имаше само една пешка в повече. Българката се бори до самия край в опит да се добере до реми, но точно пешката в повече, която Конеру имаше на h вертикала, се оказа решаваща.

Загубата остави 20-годишната Салимова на осмо място в класирането с 4 точки, тъй като индийката Вайшали Рамешбабу, която до момента бе последна, постигна изненадваща победа с белите над рускинята Александра Горячкина и вече има 4,5 точки. С 4,5 точки е и украинката Анна Музичук, която нарави реми с черните с китайката Лей Тинцзие.

В последната партия от кръга китайката Тан Чжони победи с белите рускинята Катерина Лагно и си върна първата позиция в класирането със 7,5 точки. Втора със 7 точки е Лей, а Конеру, Горячкина и Лагно разделят третата позиция с по 5,5 точки.

До края на турнира остават три кръга, като в следващия Салимова ще има белите фигури срещу водачката Тан Чжони./БТА

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо