ОБЗОР: Ето как земетресението в Турция засегна спорта

ОБЗОР: Ето как земетресението в Турция засегна спорта

Има загинали футболисти и волейболисти

Спортът също беше засегнат от опустошителното земетресение в Турция и Сирия в понеделник, a турската информационна агенция "Анадолу" съобщи днес за жертви в различни отбори в зоната на бедствието.

Други бяха евакуирани и започнаха кампании за набиране на средства след трусовете в Хатай и девет други южни провинции, които по последни данни са отнели живота на повече от 8500 души само в Турция.

Футболисти на отборите от Суперлигата Хатайспор и Газиантеп, както и от втородивизионния Малатияспор са или мъртви, или изчезнали.

Турският клуб Хатайспор все още не е успял да открие своя футболист Кристиан Ацу, макар че  преди 2 дни бе съобщено, че крилото е в болница след земетресението.

Междъвременно спортният директор Танер Савут се смята, че е под отломките близо 60 часа след земетресението.

Отборите на Хатайспор и Газиантеп са изведени със самолет от зоната на бедствието на безопасно място.

Вратарят на Малатияспор Ахмет Еюп Тюркаслан почина при земетресението.

Един член на отбора от аматьорската лига Кахраманмараш Истиклас Спорт загина, докато друг все още е под развалините, а трети е в интензивно отделение, след като е бил спасен.

Състезателката на женския волейболен отбор на Газиантеп Бетул Чобан Чакър и нейният съпруг Бедретин Чакър също починаха, заедно с играч от аматьорската волейболна лига.

Борци от Франция, Косово и Узбекистан, които бяха в Кахраманмараш за състезание, бяха безопасно евакуирани.

Баскетболистката от националния отбор на Турция Нилай Айдоган все още е в капан в провинция Малатия.

Баскетболният отбор на Газиантеп беше в Истанбул по време на земетресението и сега е в Германия за мач от турнира за Купата на ФИБА Европа.
Телевизионният оператор NTV съобщи, че най-малко 15 спортисти - 11 играчи от волейболен отбор от втора дивизия и четирима футболисти с ампутирани крака, са блокирани под отломките на хотел в провинция Малатия.

Спортисти започнаха кампании за набиране на средства, като турският футболист Мерих Демирал, който играе в италианския Аталанта, обяви на търг подписана фланелка от португалската звезда Кристиано Роналдо. Най-високата оферта днес беше за над 14 хиляди евро.

"Всички приходи от търга ще бъдат използвани за пострадалите от земетресението", обеща Демирал, който каза, че е убедил и други играчи да помогнат, като Пауло Дибала от Рома.

Белгиец спечели XII етап от колоездачната Обиколка на Италия

Алек Сегерт от отбора на Бахрейн Викториъс триумфира в етапа от Империя до Нови Лигуре

България с двама финалисти Евро 2026 по борба

България с двама финалисти в първия ден на европейското за момчета, а друг ще спори за бронза в Самоков.

Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.

Еквадорец с трета етапна победа в Обиколката на Италия

Джонатан Нарваес спечели XI етап от Джирото

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка