Организаторите на Олимпиадата имат План "Б" за откриването

Организаторите на Олимпиадата имат План "Б" за откриването

Първоначалният план е церемонията да се състои извън стадион за първи път в историята на игрите

Планираната церемония по откриването на Олимпиадата в Париж има план Б, ако поради съображения за сигурност парада на спортистите по река Сена не може да се проведе.

Първоначалният план е церемонията да се състои извън стадион за първи път в историята на игрите. На 26 юли около 160 лодки ще отведат няколкото хиляди спортисти по 6-километров маршрут по Сена.

Но вестник "Паризиен", позовавайки се на високопоставени лица от организационния комитет, съобщи, че е изготвена втора версия, в случай че пълната програма с над 300 хиляди зрители е твърде рискована.

"План Б ще бъде да вземем спортистите в олимпийското село в Сен Дени и да ги отведем с автобус до подножието на Айфеловата кула, където след това делегациите ще прекосят моста Понт д'Иена над Сена. Цялото събитие ще се проведе без публика", пише изданието.

Вероятността алтернативният план да бъде използван остава ниска, казаха пред вестника служители по сигурността. В случай на сериозна заплаха церемонията по откриването просто ще бъде отменена.

Париж беше засегнат от сериозни ислямистки терористични атаки през 2015 година и оттогава във френската столица има спорадични прояви на насилие.

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.

Весела Лечева запозна Димитър Николов с тънкостите на спортната стрелба

Европейската конфедерация и занапред ще гласува доверие на Бургас, обяви кметът на града

WINBET отново ще връчи награда „Вдъхновение“ на „Спортист на годината“

Ще бъдат връчени и специални награди