Организаторите на Рио 2016 събраха над 242 хиляди доброволци

Организаторите на Рио 2016 събраха над 242 хиляди доброволци

По време на олимпийските игри доброволците се занимават с посрещане и поздравяване на фенове, ескорт на елитните спортисти, пренасяне на храна, униформи и спортни екипировки, както и други дейности

Организаторите на олимпийските и параолимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година закриха процеса по набиране на доброволци, след като бяха записани над 242 хиляди души. Така те сложиха край и на втория етап, започнал след оригиналната финална дата - 15 ноември.

 

Организаторите на Рио 2016 събраха хора за 70 хиляди неплатени позиции - 45 хиляди за олимпиадата и 25 хиляди за параолимпиадата. Бройката все пак е по-малка от очакваното, защото комитетът искаше да запише над 300 хиляди граждани на Бразилия и чужденци. По време на олимпийските игри доброволците се занимават с посрещане и поздравяване на фенове, ескорт на елитните спортисти, пренасяне на храна, униформи и спортни екипировки, както и други дейности.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.