Още два бронза за борците ни на световното за ветерани

Надпреварата продължава до неделя

България спечели още 2 медала на световното първенство по борба за ветераните в Пловдив.

Шампионатът ще продължи до неделя, като до тогава ще приключат срещите в свободния стил във всички категории.

Бронзови медали за България извоюваха Иван Бонев и Васил Желев. В категория до 88 кг на свободния стил в категория „В” Бонев се справи с Галижан Катаев (Казахстан) в единия от малките финали.

Преди това, на ¼-финалите, българинът падна от бъдещия сребърен медалист Якобус Мерве (ЮАР), но той стигна финал и го изтегли до битките за бронза.

В категория „С” на същия стил Васил Желев (до 97 кг) също стигна до 3-ото място, след като не даде и точка на Пиетро Бортолу (Италия), побеждавайки го с 4:0.

За да стигне до тази фаза, българинът първо спечели ¼-финала си срещу унгареца Истван Фоелдеси, но след това падна от бъдещия шампион Зураб Касрадзе (Русия).

В надпреварата в класическия стил пък с титла завърши Николай Кашинов, със сребро са заслужи Милен Кънев (78 кг) и Петър Богаевски (до 130 кг), а с бронз - Иван Рангелов (78 кг), Стойчо Кубатов (78 кг) и Емил Будинов (70 кг).

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат