Оспорвана надпревара определи победителите на "Писта София 2022"

Оспорвана надпревара определи победителите на "Писта София 2022"

Заявки за участие подадоха 48 пилоти, а феновете имаха възможност да гледат 4 серии

Оспорвани битки в част от сериите имаха възможност да гледат хилядите зрители, събрали се на възстановяването на "Писта София 2022" на пътния възел под Бояна в столицата.

За последно там имаше пистово състезание през 2009 година, а сега квалификациите и състезанията трябваше да бъдат събрани в един ден. Заявки за участие подадоха 48 пилоти, а феновете имаха възможност да гледат 4 състезателни серии.

В серия "Лада" спечели Дончо Дончев с Лада 2107, който след 14 обиколки победи Крум Крумов с Лада 21074 с половин секунда. Двамата стартираха от първа редица, като Крумов беше на полпозишън, след като записа най-добро време и в двете квалификации. В хода на състезанието конкурентите на няколко пъти си разменяха лидерството, но за последните обиколки начело на колоната остана Дончев. Трети завърши Цветелин Велков с Лада 2101.

В серия "Спорт" най-бърз беше Александър Антов с Хонда Сивик, който води от старта до финала и за 17 обиколки натрупа аванс от 20 секунди Йордан Методиев с Хонда Сивик и Александър Е. Димитров с Хонда Сивик. Най-сериозният съперник на първите трима за местата на подиума – Александър Й. Димитров с Хонда Сивик напусна състезанието заради технически проблем две обиколки преди финала, докато се бореше за второто място.

Шесткратният шампион на България Иван Влъчков с Хонда Сивик стартира сезон 2022 с победа в серия "Туринг". На финала Влъчков имаше аванс от почти 18 секунди пред съотборника си в Дамасцена Стоил Неков с Хонда Сивик, а трети завърши Деян Георгиев с Опел Астра.

"Получи се великолепно състезание с отлична организация и много публика, каза Иван Влъчков. - В началото дадох цялата газ, за да натрупам преднина и след това контролирах темпото."

17-те обиколки в последната серия "Макси" се оказаха трудно изпитание за пилотите. На старта поведе стартиралият от втора позиция Калин Бенчев със Субару Импреза, който 12 обиколки, но отпадна заради повреда. Лидерството пое Пламен Ангелов с Фолксваген Голф, но обиколка по-късно и той спря. Така победата отиде при Филип Бояджиев с Мазда 323, следван от Александър Томов със Субару Импреза и Искрен Попов, също със Субару Импреза.

Преди началото на сериите в импровизирано състезание с идентични автомобили Субару Импреза STI участваха Петър Стойчев, Йордан Йовчев и Кубрат Пулев, като те промотираха социалното послание на надпреварата – "Пътят не е писта".

Феновете имаха възможност да видят и демонстрации с автомобили от планинския шампионат, дрифт надпреварите, раликрос и автокрос, както и пилоти и машини, участващи и в шампионатите по мотоциклетизъм и картинг.

Камелия Стоименова подобри рекорд на Таня Богомилова в плуването

Камелия Стоименова подобри националния рекорд на легендата Таня Богомилова на 200 метра бруст за жени в малък басейн,  съобщи Плувен клуб Спринт София. 

Наша грация с медали в Кипър

Националката Деница Минкова спечели един златен и два сребърни медала на международния турнир по художествена гимнастика "Stars of Aphrodite" в Лимасол (Кипър).

МОК отряза Стефка Костадинова

Вече признаха избора на Лечева

Весела Лечева: Трета инстанция потвърди решенията на Общото събрание на БОК

Вече седем месеца продължава сагата

СТРАХотно настроение завладява 8888.bg!

Хелоуин идва с нещо повече от костюми и сладки – идва с неочаквани оферти

Даряват олимпийците на САЩ със $100 000 при пенсия

Спортистите в САЩ имат нов материален стимул да се класират за участие на Олимпийски игри. И той се равнява на награда от $100 000 (около 86 400 евро).

БФХГ връчи приз „Вера Маринова“ на заслужили журналисти за първи път

Българската федерация по художествена гимнастика връчи за първи път престижния приз „Вера Маринова“, посветен на високите стандарти и почтеността в спортната журналистика

Стилияна Николова и Ева Брезалиева с дарение за НСА

Националните състезателки по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева дариха своя екипировка на НСА "Васил Левски".

МОК се раздели с електронните спортове

Международният олимпийски комитет (МОК) и Саудитска Арабия прекратиха обявеното 12-годишно партньорство в областта на електронните спортове само след година, разделяйки се, за да разработват отделни проекти, съобщиха от МОК, цитирани от агенция "Ройтерс".