От Русия се дърпат на WADA, не искат да плащат

От Русия се дърпат на WADA, не искат да плащат

Прочетете подробности

Световната антидопингова агенция (WADA) все още не е получила задължителната вноска от Русия за 2023 г. Това съобщиха за ТАСС от пресслужбата на WADA.

WADA очаква да получи вноска от 1 267 023 долара от Русия през 2023 г. След несъгласието на Русия със сумата, която се иска от нея като член на Съвета на Европа, на който тя престана да бъде член през пролетта на 2022 г., WADA реши да създаде в средата на ноември работна група по въпроса за отказа на Руската федерация и Беларус да плащат вноски по начина, установен от Световната антидопингова агенция.

В Русия казват, че не отказват да се плати вноската и тя ще се плати доро преди края на годната, ако бъде определена универсална формула за финансиране или ако такава формула не се формира, тогава в размер на решение на руската страна.

Русия плати вноската си в бюджета на WADA за миналата година през януари 2022 г., за 2021 г. - през април 2021 г.

В края на 2022 г. 59 държави не са платили вноски в бюджета на Световната антидопингова агенция, през 2021 г. - 45, през 2020 г. - 40. 31 държави никога не са плащали вноски към WADA през последните три години.

БОК отбеляза международния олимпийски ден

Факлоносците предадоха олимпийската факла на председателя на БОК Весела Лечева

Трагедия! Шампионка по борба се самоуби в София

Трагедия с фатален край потресе българския спорт.

Министър Енчо Керязов с приветствие по повод Международния олимпийски ден

На 23 юни отбелязваме деня, в който преди повече от 130 години се поставят основите на съвременното олимпийско движение

Тодор Михалев за пети за път е финалист на Световната купа по модерен петобой

Постижението е историческо

Уникално! За по-малко от 4 месеца Иван Пашов и "Съвет за спортно развитие Пловдив" подпомогнаха близо 10 000 деца

Фондацията заява готовност да продължава да помага БЕЗПЛАТНО на пловдивския спорт

Кой сложи в устата на министър Керязов "дъвката" с държавните спортни имоти?

Въпреки социалната си функция, НСБ е на печалба от над 3,8 млн. евро за 10 г.