Първа етапна победа за Яспер Филипсен на "Тур дьо Франс"

Първа етапна победа за Яспер Филипсен на "Тур дьо Франс"

Погачар остава начело в класирането

Белгиецът Яспер Филипсен от отбора Алпесин спечели 10-ия етап от колоездачната Обиколка на Франция, който беше с дължина 187.3 километра от Орлеан до Сен Аман Монтрон. Филипсен беше най-бърз във финалния спринт на равнинния етап, в който се виждаше, че именно по този начин ще се определи крайната победа.

22 километра преди края основната група беше от цели 172 колоездачи. Начинът, по който обаче се разигра победата, означаваше едно – словенецът Тадей Погачар остава начело в генералното класиране. Това е първа етапна победа за белгийския колоездач през тази година, след като през миналата взе четири победи в най-престижното състезание. Днес обаче той се възползва по перфектен начин от отборната работа на Матийо ван дер Пул и най-после вдигна победоносно ръце.

Времето на днешния победител е 4 часа, 20 минути и 6 секунди. Със същия резултат са и останалите 171 състезатели, които бяха в основната група. Второто място е Биниам Гирмай от Еритрея, а третата позиция зае Паскал Акерман от Германия, който кара за отбора на Премиер Тек.

Погачар също беше в основната група и класирането по допълнителни показатели го остави на 29-о място. Но той си остава с "жълтата" фланелка на лидер с време 40 часа, 2 минути и 48 секунди. Втори на 33 секунди остава Ремко Евенпул (Белгия) от Куик Степ, а трети остана Йонас Вингегор (Дания), който се движи на 1 минута и 15 секунди от лидера.

Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ в битка за титлата  на женското хандбално първенство

Защитаващият титлата си Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ завършиха в първата четворка на редовния сезон в женското хандбално първенство и продължават в основната фаза на надпреварата.

Весела Лечева с открито писмо до федерацията по вдигане на тежести

Председателят на БОК излезе със становище по повод проблемите във федерацията

Ахмед Батаев с бронз на ранкинг турнира по борба в Тирана

Георги Иванов записа една победа

Министърът на младежта и спорта проведе среща с Крлос Насар

Вижте какво двамата дискутираха по време на разговора

Насар: Пожелавам на всички ни да продължим да славим родината си

За втори пореден път Карлос Насар спечели класацията "Спортист на годината" - за 2025-а, както беше и за 2024-та

Карлос Насар е Спортист №1 на България за 2025 година!

Той остави зад себе си Алекс Николов и Алберт Попов