Пета поредна победа за Калоян Махлянов-Котоошу на турнира в Нагоя

Пета поредна победа за Калоян Махлянов-Котоошу на турнира в Нагоя

Другият българин в елитната дивизия Даниел Иванов-Аоияма претърпя поражение Чийонокуни и има баланс 3-2

Българинът Калоян Махлянов-Котоошу продължава с успешното си представяне на турнира по сумо в Нагоя. Днес той постигна пета поредна победа от пет схватки, като преодоля с уватенаге новака в дивизията Макуучи- Миогирю. Така Махлянов има баланс 5-0 и поделя първото място с още трима състезатели. 


Великият шампион Хакухо нямаше никакви проблеми с Гагамару и също регистрира 100-процентов актив- 5 от 5. Котошигику и Кайсей са другите двама без загуба.

Другият българин в елитната дивизия Даниел Иванов-Аоияма претърпя поражение Чийонокуни и има баланс 3-2. Аоияма стартира добре в схватката, атакува пръв, но след това загуби равновесие и подари победата на противника си.

Бившият олимпийски шампион Ричард Карапас пропуска колоездачната обиколка на Испания

Той все още не е възстановен напълно от заболяване

Националите в свободния стил останаха без медали на Световното по борба в Самоков

В днешните категории България бе представена от Ердал Галип и Григор Чернаков

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.