Петър Касабов: При г-н Красен Кралев винаги се изплащаха премиите

Петър Касабов: При г-н Красен Кралев винаги се изплащаха премиите

"Откакто го няма, винаги се режат," добави той

Треньорът на борба жени на България - Петър Касабов говори за проблемите в борбата и липсата на адекватно финансиране в сегашното ръководство.

Петър Касабов говори пред Георги Петков за първи път в детайли и за скромните суми, обещавани на момичетата ни, за да останат в Левски, а да не преминават в ЦСКА и за несериозната олимпийска премия, предложена на Тайбе Юсеин за бронзовия й олимпийски медал, напомняйки, че единственото време, в което не е имало проблеми с изплащане на премии е било при министър Красен Кралев:

"Някои ще кажат: "Занимаваш се с политика". Какво значи политика? Докато беше г-н Красен Кралев министър, той винаги им изплащаше премиите. Винаги им изплащаше премиите. Откакто го няма, винаги се режат. Ама "Това не може", "Те са 15, не са 16", "Тук сега това не е олимпийска категория". А в тези категории в 65кг и 72кг участват момичета, които са били на Олимпиадата и имат медали от Олимпиада. Не ги интересува. Не се води политиката за подпомагане на тези спортисти.", разкри той.

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват на държавата спортните федерации

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват спортните федерации, става ясно от справка, публикувана от Министерството на младежта и спорта

БФ Колоездене: Обиколката на България ще се проведе в 5 етапа

Шефовете на БФК разясниха подробности около събитието

България ще е домакин на Джиро Д’Италия

Потвърдените градове са София и Пловдив

Обиколката на Италия с три етапа в България

България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia ("Обиколката на Италия") през 2026 г.

Над 650 борци на световно в Самоков

Близо 650 състезатели от 70 държави ще участват на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков.

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното