Петър Мицин ще следва в НСА

Петър Мицин ще следва в НСА

Вижте подробности

Световният и европейски шампион по плуване за юноши и младежи Петър Мицин е решил да продължи образованието си в Национална спортна академия "Васил Левски". Миналото лято Мицин стана първият български световен рекордьор в плуването (400 м св. стил за юноши), има и покрити квоти за предстоящите Олимпийски игри в Париж.

"Избрах да следвам в НСА - най-добрият университет в България. Оформих желанието си да уча тук, понеже съм запознат с историята на повечето известни български спортисти, които са завършили НСА, както и с традициите на това елитно висше училище", сподели талантливият плувец.

Заедно със своя треньор Николай Вакареев - възпитаник на ВИФ (сега НСА), Петър Мицин посети Академията, за да разгледа нейната учебно-спортна база. Гостите останаха особено впечатлени от експонатите в музея към Образователния и олимпийски център, където научиха интересни факти за създаването на НСА. 

Бронз за България отборно на пистолет при жените на Европейското по спортна стрелба в Ереван

Българският тандем Антон Ризов и Теодора Боянова се класира на четвърто място в Ереван

Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ в битка за титлата  на женското хандбално първенство

Защитаващият титлата си Бяла, Етър 64, Свиленград и Академик ПУ завършиха в първата четворка на редовния сезон в женското хандбално първенство и продължават в основната фаза на надпреварата.

Весела Лечева с открито писмо до федерацията по вдигане на тежести

Председателят на БОК излезе със становище по повод проблемите във федерацията

Ахмед Батаев с бронз на ранкинг турнира по борба в Тирана

Георги Иванов записа една победа

Министърът на младежта и спорта проведе среща с Крлос Насар

Вижте какво двамата дискутираха по време на разговора

Насар: Пожелавам на всички ни да продължим да славим родината си

За втори пореден път Карлос Насар спечели класацията "Спортист на годината" - за 2025-а, както беше и за 2024-та