Петър Стойчев зае пето и шесто място на европейското първенство

Петър Стойчев зае пето и шесто място на европейското първенство

Вижте подробности

На 47 години Петър Стойчев продължава да бъде сред най-добрите плувци на Стария континент.

Бившият спортен министър зае пето и шесто място в общото класиране в двете дисциплини, в които участва на европейското първенство по плуване в ледени води в румънския град Орадя.

На 500 метра метра свободен стил Стойчев зае шесто място с време от 6 минути и 23.93 секунди в конкуренцията на общо 71 състезатели. 

На дистанцията от 1000 метра бившият носител на Световната купа по плуване в открити води даде пето време от 13:08.69 минути, което му отреди пето място при мъжете сред 54 стартирали.

И в двете дисциплини Стойчев е втори в своята възрастова група за състезатели от 45 до 49 години, като преди него е само чехът Ростислав Витек.

Шампион и на 500, и на 1000 метра е германецът Андреас Вашбургер, който направи това със световни рекорди от 5:32.72 минути (на 500 метра) и 11:24.20 минути (на 1000 метра).

"Много съм щастлив от този резултат, защото тренирах целенасочено дълго време. В миналото имах много успехи зад гърба си, което ме задължаваше много. Нямаше как да дойда на това европейско първенство неподготвен", заяви Петър Стойчев.

Нургюл Салимова завърши със загуба участието си на Гран при турнира по шахмат в Австрия

В последния от надпреварата българската шахматистка отстъпи на грузинката Лела Джавахишвили

Изабела Янкова се оттегля от спорта

Българката е едва на 21 години

БФ Бадминтон раздаде награди

Българска федерация бадминтон връчи специални плакети на европейските шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева, на младата надежда Калояна Налбантова и техните треньори Петя Неделчева-Хранова и Стилиян Макарски.

Асоциацията на ферациите благодари на Пешев, но иска и промени

Асоциацията на българските спортни федерации направи отчет за първите си шест месеца съществуване, като заяви сериозни успехи на пресконференция в пресклуба на БТА.

Лечева: БОК е с години назад

Избраната за председател на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева обяви в Бургас, че е била на среща с президента на Албанския олимпийски комитет и призова медиите да следят какво се случва с него.

Осъдиха олимпийски медалист заради смъртта на съпругата му

Денис се призна за виновен, че е блъснал с пикапа си жена си

Ролята на спортистите в създаването на спортни политики обсъди Съвета на ЕС

Ролята на спортистите в създаването на спортни политики бе темата на Съвета на ЕС в част „Спорт“.

Арестуваха шампион по борба при акция срещу проституцията

Задържан е от полицайка под прикритие

Руснаци ще участват на Европейското първенство по гребане в Пловдив

В началото на март Изпълнителният комитет на Международната федерация по гребане взе решение да позволи на руските спортисти да се състезават през този сезон като неутрални