Петя Неделчева и сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на двойки

Петя Неделчева и сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на двойки

Първата ракета на България Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на двойки на международния турнир по бадминтон във финландския град Вантаа с награден фонд 15 хиляди долара

Първата ракета на България Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на двойки на международния турнир по бадминтон във финландския град Вантаа с награден фонд 15 хиляди долара. Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) разбиха представителките на домакините Виола Линдберг и Мария Матила с 21:5, 21:11 за 14 минути.

Българката и шотландката спечелиха безапелационно първия гейм само за 5 минути, а втората част започна по-равностойно, но след 7:7 двете направиха серия от 12:1 точки, което се оказа решаващо.

Следващите съпернички на Неделчева и Банкиър утре ще бъдат други финландки Матилда Линдхолм и Джени Нистрьом.

Стефани Стоева и Габриела Стоева също се класираха за четвъртфиналите на двойки. Поставените под номер 2 сестри Стоеви победиха Стефи Анис и Северин Корвилен (Белгия) с 21:16, 21:!2 за половин час. Те ще играят срещу шведките Луизе Ериксон и Аманда Валин за място на полуфиналите.

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия