Петя Неделчева на 1/2-финали на сингъл и двойки в София

Петя Неделчева на 1/2-финали на сингъл и двойки в София

Неделчева, номер 2 в схемата на сингъл, се наложи над Каролине Хойм (Естония) с 11:6, 11:3, 11:8 за 24 минути

Петя Неделчева се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки жени на международния турнир по бадминтон с награден фонд 5 хиляди долара, който се провежда в зала "София". Неделчева, номер 2 в схемата на сингъл, се наложи над Каролине Хойм (Естония) с 11:6, 11:3, 11:8 за 24 минути. Следващата й съперничка е Неслихан Иджит (Турция).

 

На двойки Неделчева и Димитрия Попстойкова спечелиха на четвъртфиналите срещу рускините Ксения Евгенова и Екатерина Кут с 11:4, 11:7, 11:6 за 20 минути. В спор за място на финала те ще играят с представителките на Франция Делфин Делрю и Верлайн Фулман.

 

Линда Зечири, която е водачка в схемата, победи на четвъртфиналите Никол Щалер (Швейцария) с 11:9, 11:6, 11:9 за 25 минути. По-късно днес тя излиза срещу номер 3 Йозге Байрак (Турция).

 

На полуфиналите на двойки мъже ще играят българите Пейо Бойчинов/Стилян Макарски и Лилиян Михайлов и Михаел Михайлов.

 

При смесените двойки Стилян Макарски (България) и Трипет Селин (Швейцария) също са полуфиналисти. Турнирът се провежда по нова експериментална система три от пет гейма до 11 точки. Надпреварата, в която участват състезатели от 20 държави, завъшва утре.
 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.