Погачар с нов успех и крачка към титлата на „Тур дьо Франс“

Погачар с нов успех и крачка към титлата на „Тур дьо Франс“

Словенецът докосва третия си трофей от най-престижното състезание в колоезденето

Тадей Погачар спечели 20-ия етап от колоездачната обиколка на Франция.

Двукратният шампион измина планинското трасе от 132.8 километра между Ница и Кол дьо ла Кюлол за 4:04:22 часа. 

25-годишния Погачар от отбора на Обединените арабски емирства регистрира 82-рата си победа в кариерата и пета от началото на състезанието.

Словенецът е съвсем близо до триумф с трета титла от най-престижното състезание в колоезденето, което ще приключи в неделя с индивидуалното бягане по часовник между Монако и Ница.

На второ място в днешния етап остана Йонас Вингегор. Той е на седем секунди след Погачар, а трети се нареди Ричард Карапас от Еквадор, на 23 секунди след победителя.

В генералното класиране кръг преди края на надпреварата Тадей Погачар води с общо време от 82:53:32 часа. Втори е първенецът от последните два сезона Вингегор, на повече от пет минути зад словенския колоездач.

На трета позиция в Тур дьо Франс до момента е белгиецът Ремко Евенпул, на над осем минути зад Тадей Погачар.

Станка Златева за новата звезда: Големите шампиони възпитават шампиони!

Президентът на федерацията по борба Станка Златева поздрави Георги Мърков - младши, който спечели златния медал при кадетите в класическия стил до 60 кг.

 Джонатан Нарваес спечели четвъртия етап от колоездачната Обиколка на Италия

Досегашният носител на розовата фланелка - уругваецът Томас Силва, отстъпи лидерската позиция

Еквадорец спечели IV етап на "Джирото"

Джулио Чиконе облече розовата фланелка на лидер в генералното класиране

Шок от билетите за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Организаторите на Летните олимпийски игри в Лос Анджелис 2028 обещават достъпни цени, но местните жители останаха изненадани и разочаровани след старта на предварителната продажба за жители.

Над 1 милион души са гледали "Джирото" в България

Над милион души са гледали Giro d'Italia на живо в България

Лидерът в Джиро Д’Италия щастлив след трите етапа в България

“Спечелих етап и запазих розовата фланелка”, коментира Гийермо Томас Силва